www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Czy horynieckie szkoły zostaną połączone?

O godz. 16:00 w czwartek, 28.02.2013r. w świetlicy wiejskiej przy ul. Sobieskiego odbędzie się XXIX sesja Rady Gminy Horyniec-Zdrój.

Planowane jest podjęcie uchwał:
- w sprawie likwidacji Punktu Przedszkolnego,
- w sprawie zamiaru utworzenia Zespołu Szkół w Horyńcu-Zdroju,
- w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Horyniec-Zdrój,
- w sprawie uchwalenia "Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Horyniec-Zdrój na lata 2012 - 2032",
- przyjęcia gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych na 2013r.,
- w sprawie przyjęcia gminnego programu przeciwdziałania narkomanii na terenie Gminy Horyniec-Zdrój na 2013r.
- w sprawie uchwalenia zmian w Statucie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Horyńcu-Zdroju,
- w sprawie zmian w budżecie Gminy Horyniec-Zdrój na 2013r.

Szczególne emocje wzbudza sprawa utworzenia Zespołu Szkół. Po ubiegłorocznej likwidacji szkoły w Bruśnie, Gmina podjęła kolejne działania które mają przynieść oszczędności budżetowe. W sobotę na znak protestu ustawiono na placu przy Gimnazjum tablicę o treści "PROTEST NIE! ŁĄCZENIU SZKÓŁ". 

Gmina ogłosiła już przetarg na budowę łącznika. Projektowany łącznik ma stanowić połączenie Sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej z budynkiem Gimnazjum. Zaprojektowany łącznik ma powstać na poziomie parteru.

Ukończenie budowy zaplanowano jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego (sierpnień 2013r).

 

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: 11 komentarzy

jacek |

Oszczędności to dopiero zrobi Burmistrz Cieszanowa obchodząc sprytnym mykiem archaiczną kartę nauczyciela i zatrudniając ich na umowę o pracę. Nasza gmina chyba za bardzo się cyka czekając nie wiadomo na co prawdziwą reformą. Zespół szkół to takie "niby zmiany" nie dające konkretnych oszczędności bo stracą na nich głównie dyrektorzy. Mam wrażenie, że to przede wszystkim ich protest. Dobre czasy dla oświaty to już były a lepsze dłuugo nie nadejdą. 2x więcej ludzi umiera niż się rodzi a połowę dzieciaków i tak wywożą za granicę bo za co je tu wychować?

daro |

jakie oszczędności, o czym ty mówisz ? Polski nie znasz. Zamiast dwóch dyrektorów będzie, jeden dyrektor ale za to dodatkowo dwóch wicedyrektorów. Oprócz tego trzeba będzie ze dwie sekretarki przyjąć bo te sobie nie poradzą. Każdy przy wyborach obiecuje zmniejszenie administracji tylko, w naszym kraju ona ciągle wzrasta. I jak tu ma być dobrze w tym kraju skoro 2 mln fizycznych ma narobić na resztę.
Władze zamiast rozwijać coś w tej gminie sprowadzić inwestorów to tylko tną wydatki i likwidują , a może właśnie powinni zacząć od siebie te oszczędności .

Mniodek |

Połączenie szkół w zespół może uratować przed likwidacją szkołę w Werchracie. Tylko nauczyciele musieliby dojeżdżać jak dawniej bywało. Szkoda ich.

jola |

oszczędności oszczędnościami,ale grunt żeby łącznik był,bo bez łącznika to marne te oszczędności,a z łącznikiem to już lepiej nie mówić o oszczędnościach

Tłum |

Łączymy się w bUlu! :D

Ktoś |

Co jak co ale Werchraty nie szkoda ! -,- Szkoda nam Gimnazjum ponieważ już zapoznaliśmy się z programem nauczania i polubiliśmy nauczycieli , są mili i sympatyczni !

Kapral |

Gimnazja może zlikwidować tylko ustawa (a szkoda). Tu bardziej chodzi o połączenie administracji. Brawo panie Wójcie. Wierzę że wie Pan dobrze co robi.

jan |

No cóż, na poprzednią wypowiedź to tylko zacytować klasyka: "Wójt! Wójt! Wójt!" ...

Watcher |

A ja mam odmienne zdanie. To wszystko są działania pozorujące mające. Czy ktoś dysponuje danymi jakie będą oszczędności z tego połączenia? Wójt mówił na zebraniach o oszczędnościach z likwidacji szkoły w Bruśnie, a jakoś do tej pory nie można ich określić. Od samego mieszania herbata nie robi się słodsza. Brak pomysłu na reformę horynieckiej oświaty w obliczu nieubłaganego niżu demograficznego i nieudolność w działaniach bije po oczach.

prosta baba ze wsi pisze |

a gdy w mnie w chałupie zaczyna brakować w pugilaresie pieniążków,to obcinam wydatki na kulturę i sztukę i patrzę ile szczap drzewa idzie do pieca i liczę każdą kilowatogodzinę i,że ciuchy,to najlepsze ze szmateksu a na chleb najlepsza mortadela,a kąpiel w wannie pełnej wody raz na tydzień,ale nikt nawet nie pomyśli,żeby kogoś z domu wyrzucać

edek |

Dyrektór ładnom tablice protestacyjnom POstawił- pewnie w celach edukacyjnych.
Ale czy jego uczniowie wiedzom ?
Zadanie: ile będą mieli piwów jak zakupiom cztery butelki,a jednom z profesorem w kiblu (ze względu na brak lekcji z mat.)wypijom ?????

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html