www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Horyniecki tunel pieszy zamknięty na czas remontu

W minionym tygodniu rozpoczął się w Horyńcu długo oczekiwany remont pieszego przejścia pod torowiskiem. Tunel łączy dzielnicę uzdrowiskową miejscowości oraz stację PKP z jej centrum. Wyznaczono obejście remontu przez drugi w okolicy podziemny przejazd (również dla samochodów).

Remont tunelu horynieckiego

Przez niektórych tunel nazywany był "Horynieckim Pałacem Kultury" - niepoddającym się jakimkolwiek zmianom reliktem. Na temat remontu horynieckiego tunelu dyskutowano od dawna m.in. na obecnym forum Horyńca (patrz: Schody do tunelu pod Torowiskiem). Przez wiele lat kuracjusze składali w Urzędzie Gminy ustne i pisemne petycje.

Właśnie dla osób przebywających w horynieckich sanatoriach przejście to stanowiło nie lada problem. Tunel łączy dzielnicę uzdrowiskową miejscowości oraz stację PKP z jej centrum. Choć on sam zdawał się spełniać minima użyteczności, to już zejście do niego z poziomu ulic Kolejowej i Sanatoryjnej bywało karkołomnym zadaniem. Szczególnie w okresie zimowym, kiedy oblodzone i skruszałe stopnie schodów stwarzały duże niebezpieczeństwo. Zejście to nie było w ogóle przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyznaczono obejście remontu przez drugi w okolicy tunel (z przejazdem dla samochodów). O obejściu informują niewielkie tablice przy głównych skrzyżowaniach na trasie.

OBEJŚCIE OD STORNY DZIELNICY UZDROWISKOWEJ
Idąc od strony sanatorium CRR KRUS lub Uzdrowisko należy skręcić w pierwszą drogę w lewo (ul. Przemysłowa) tuż za obiektem CRR KRUS (a przed placem przebudowy starego tunelu). Następnie należy iść cały czas prosto aż do zjazdu pod torami. Należy przejść przez tunel i 100 metrów za nim skręcić w prawo. Po 300m. jesteśmy już prawie w centrum Horyńca (skręcamy w lewo).
OBEJŚCIE OD STRONY CENTRUM HORYŃCA-ZDROJU
Idąc od strony cetrum skręcamy 100 metrów za mostem na Gliniańcu w ulicę Myśliwską. Po kolejnych 300m. kierujemy się w wąską uliczkę w lewo i przechodzimy przez tunel. Za tunelem ponownie w lewo i prosto do ulicy Sanatoryjnej.

Będziemy śledzić postępy w pracach przy remoncie tunelu i na ich zakończenie przedstawimy naszą ocenę nowego obiektu.

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: komentarzy

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html