www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Droga z Prusia do Siedlisk gotowa do końca września

Wielu mieszkańców gminy Horyniec – Zdrój, a także turystów i kuracjuszy - interesuje przedłużająca się budowa drogi wojewódzkiej nr 867 na odcinku z Prusia do granicy województw (w kierunku Siedlisk Tomaszowskich i Hrebennego). Dziennik Horyniec.NET ustalił, że terminem zakończenia inwestycji jest 30 września br., natomiast prace powinny zostać wznowione z początkiem czerwca br.

DW 867 na granicy woj. podkarpackiego i lubelskiego. Stan obecny.

Zakres robót obejmie: wykonanie podbudowy asfaltowej (dotyczy około połowy odcinka), wykonanie warstwy wiążącej oraz ścieralnej nawierzchni (na całym odcinku), budowę zjazdu na drogę powiatową nr 1658R , dokończenie budowy zjazdów indywidualnych: profilowanie tłuczniem oraz wykonanie nawierzchni, dokończenie budowy przepustu przejazdowego zintegrowanego z przejściem dla zwierząt średnich, wykonanie robót ziemnych wykończeniowych, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.
Zgodnie z opracowaną dokumentacją droga będzie posiadała parametry drogi klasy G tj. główna o przekroju jednojezdniowym – jezdnia o szerokości 7,00 m z dwoma pasami ruchu o szerokości po 3,50 m każdy; obustronne pobocza gruntowe utwardzone o szerokości 1,25m; dopuszczalny nacisk osi pojazdu: 100 kN/oś, kategoria ruchu: KR3.

Część drogi od granicy województw do Siedlisk Tomaszowskich (woj. lubelskie) została ukończona w roku ubiegłym. Jeśli uda się dotrzymać terminu, już na jesieni będziemy mogli korzystać z nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 867. Tym samym zostanie ona ukończona i stanie się przejezdna na całej długości (Sieniawa - Hrebenne).

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: 8 komentarzy

Mariusz |

Czyli tiry będą gnać przez Horyniec już na jesieni

miejscowy |

co żescie sie tych tirów uczepili, to chcecie żeby był do Horyńca dobry dojazd czy nie?

Kierowca |

Tirówki do tirów a tiry na tory

leon |

nareszcie zniknie przedostatnia pozostałość po dawnej granicy rozbiorowej z 1794 r...

ostatnia pozostałość z XVIII w. na terenie podkarpackiego, to przebiegający przez las wzdłuż dawnej granicy zaborów 4 km gruntowy odcinek drogi wojewódzkiej 858 z Biłgoraja do Niska....

kiedy tam będzie asfalt?

Maciek |

Jest 2 października 2014. Termin zakończenia inwestycji 30 września 2014... Co słychać w/w na budowie?

starosta |

otwarcie miesiąc przed wyborami :)

Ola |

Jest listopad 2014... Czy ta droga jest w końcu przejezdna?!

J32 |

Tak dziś o godz 10:00 oficjalnie zniknęła PRZEDOSTATNIA pozostałość po granicy zaboru austriacko-rosyjskiego.

Droga jest przejezdna:)

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html