www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Horyniec ponownie nagrodzony!

Podczas Ogólnopolskiego Noworocznego Spotkania Samorządów z udziałem premier Beaty Szydło Gmina Horyniec-Zdrój otrzymała nagrodę za zajęcie 3 miejsca w najnowszej edycji Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego dla województwa podkarpackiego za 2016 rok.     

Ogłoszenie wyników tegorocznej edycji rankingu odbyło się 4 lutego 2017 roku w Centrum Wystawienniczo Kongresowym w Jasionce k/Rzeszowa. Połączone było z ogólnopolską konferencją naukową “Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego” organizowaną przez Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej wraz z Komisją Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Fundacją Polskiego Godła Promocyjnego “Teraz Polska” przez Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. W konferencji udział wzięła Pani Premier Beata Szydło, Pan Markku Markkula Przewodniczący Komitetu Regionów, Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan Władysław Ortyl oraz samorządowcy z Podkarpacia.

    Ranking Zrównoważonego Rozwoju JST powstaje pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sobczaka z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej. Uwzględnia on wszystkie polskie miasta i gminy, opracowywany jest na podstawie 15 wskaźników. Pod uwagę brane są m.in. wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, liczba osób pracujących na 1000 mieszkańców, liczba podmiotów gospodarczych na 1000 mieszkańców, saldo migracji, liczba absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na 1000 mieszkańców oraz odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków.

źródło: horyniec-zdroj.pl

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: 0 komentarzy

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html