www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Rowerem przez Horyniec już za rok?

26 czerwca br nastąpi otwarcie ofert w związku z przetargiem na pierwszy odcinek podkarpackiej trasy rowerowej w ramach programu "Trasy rowerowe Polski Wschodniej". Odcinek ten biegnie przez tereny gmin: Narol, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, Wielkie Oczy i Radymno (podkarpacki fragment trasy ma się  zaczynać w Podlesinie, na granicy z województwem lubelskim). W gminie Horyniec-Zdrój trasa ma przebiegać od Huty Starej w kierunku stadniny koni w Polance Horynieckiej, Nowe Brusno, Świdnicę, Nowiny Horynieckie, Horyniec-Zdrój, Radruż i dalej wzdłuż granicy do Huty Kryształowej i Budomierza.

Odcinek drugi poprowadzi przez gminy Stubno, Orły, Żurawica, Krasiczyn, Krzywcza, Dubiecko, Bircza, Roźwienica, Pruchnik, miasto Przemyśl. Kwota, jaką Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich zamierza przeznaczyć na projekt i realizację dwóch pierwszych odcinków, zostanie podana w dniu otwarcia ofert. Na wykonanie całej trasy na Podkarpaciu są przewidziane 54 mln zł. W wielu przypadkach projekt zostanie „odchudzony”, by zmniejszyć koszty. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich zrezygnuje m.in. z budowy i przebudowy obiektów inżynierskich, które są najbardziej kosztownymi inwestycjami. Na Podkarpaciu trasy rowerowe w ramach całego projektu obejmującego Polskę Wschodnią mają powstać do końca września 2015 roku.  Cała trasa rowerowa przebiegająca przez województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie, ma mieć prawie 2 tys. km. Łączny koszt projektu przekracza 274 mln zł.

Źródło: rzeszow.gazeta.pl i rzeszow-news.pl

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: 3 komentarzy

Facett |

A ja tam już jeżdżę :)

Mann |

Chciałeś kolego powiedzieć, że jeździmy razem ;)

ted |

Macie to szczescie ze mieszkacie w tym pieknym zakatku,ja niestety moge tylko po marzyć o takiej ścieżce

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html