www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Hrebcianka nadal dostępna!

Ostatnimi czasy zaniepokojenie turystów wzbudził fakt, iż pole orne sąsiadujące ze wzniesieniem Hrebcianka (okolice Polanki Horynieckiej), na którym znajduje się 6 bunkrów linii Mołotowa, przeszło w ręce prywatne i zostało ogrodzone. Niemożliwe tym samym stało się wejście na Hrebciankę tradycyjną drogą w kierunku widocznego na skłonie wzgórza bunkra. Pojawiły się nawet domysły, iż całe wzgórze stało się własnością prywatną i wejście będzie utrudnione lub wręcz niemożliwe. Na szczęście sytuacja nie wygląda tak źle.

Wzgórze Hrebcianka

Samo wzgórze nie zmieniło właściciela i nadal można nań wchodzić. Pozostała tylko kwestia którędy to zrobić. I tu udało się znaleźć rozwiązanie. Dzierżawcami łąki sąsiadującej z Hrebcianką od zachodu są właściciele pobliskiego gospodarstwa agroturystycznego "Polanka". W rozmowie telefonicznej redakcja Horyniec.NET uzyskała informację, iż jest zgoda właścicieli "Polanki" na przechodzenie turystów na Hrebciankę przez wspomnianą łąkę.

W tej sytuacji wydaje się potrzebne przeniesienie tablicy informacyjnej  z dotychczasowego położenia w nowe miejsce, tak aby turyści zdążający od strony Brusna od razu kierowali się na Hrebciankę opisanym wyżej przejściem. Dobrze byłoby też na samej Hrebciance wskazać strzałkami sposób dojścia (granicą lasu i pola) do najbardziej znanego i najłatwiej dostępnego bunkra, najczęściej też opisywanego w regionalnych przewodnikach turystycznych. Działania te są pilne, gdyż pole przy Hrebciance obsiane zostało kukurydzą i z czasem słynny bunkier stanie się zupełnie niewidoczny z drogi.

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: 2 komentarzy

Grzegorz |

W tym przypadku potwierdza się reguła - postawić znak i udawać że podejmuje się działa turystycznie. Tymczasem turyści forsowali druty pod napięciem. To nie jedyne miejsce z tablicą i bez oznakowania.

Marias |

Kto wziął za te tablice kasę?

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html