www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

100-lecie NIepodległości Polski w Gminie Horyniec-Zdrój

Główne uroczystości związane z 100-tną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości odbędą się w Nowym Bruśnie i Horyńcu-Zdroju.

 

W czwartek 8 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Horyńcu-Zdroju o godz. 9:30 odbędzie się uroczysta akademia dla dzieci przedszkolnych, a o godz. 10:15 uroczysta akademia dla uczniów szkoły

W piątek 9 listopada o godz. 11:00 odbędzie się uroczysty apel przed obeliskiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, a o godz. 11:11 uczniowie Szkoły Podstawowej wezmą udział w akcji "Niepodległa do hymnu"

W sobotę 10 listopada o godz. 13:00 Wójt Gminy Horyniec-Zdrój Robert Serkis zaprasza na akcję sadzenia drzew miododajnych. Miejsce spotkania – plac przed wejściem na Krytą Pływalnię „Wodny Świat”. Drzewa zostaną posadzone w pobliżu CRR KRUS, nieopodal miejsca, w którym w przyszłym roku rozpocznie się budowa traktu spacerowego. Można przynieść tabliczki (kartki) z imieniem, nazwiskiem oraz datą sadzenia drzew. Będzie istniała możliwość zrobienia sobie zdjęcia pamiątkowego z własnoręcznie posadzonym drzewem.

W niedzielę 11 listopada obchody Święta Niepodległości rozpoczną się w Nowym Bruśnie o godz. 11.00 uroczystą mszą św. w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Nowym Bruśnie. Po mszy św. dalszy ciąg uroczystości odbędzie się przy odrestaurowanym Pomniku Wolności z 1928 roku, podczas których zostanie poświęcona zrekonstruowana na podstawie archiwalnego zdjęcia figura Chrystusa Zmartwychwstałego, która stanowiła centralny element Pomnika. Autorem rzeźby jest Grzegorz Wajs z Narola.

W Horyńcu-Zdroju uroczystości rocznicowe rozpoczną się mszą św. o 14.30 w Kościele Zdrojowym. Następnie uczestnicy przemaszerują pod Pomnik Wolności. W Mauzoleum Wojskowym zostanie poświęcona tablica upamiętniająca Obrońców Ojczyzny- żołnierzy Wojska Polskiego, w tym Obrońców Lwowa: braci Stanisława i Ludwika Gilowskich.

Na zakończenie rocznicowych uroczystości w Gminnym Ośrodku Kultury z okolicznościowym programem patriotycznym wystąpi młodzież ze Szkoły Podstawowej w Horyńcu-Zdroju.

 Źródło: Urząd Gminy Horyniec-Zdrój

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: 0 komentarzy

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html