www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Jak to z Sesją było ... / Życie Podkarpackie

ŻP / Przewodniczący chce podać wójta do sądu

W piątek, 22 czerwca, miała odbyć się kolejna w tym roku sesja Rady Gminy Horyniec-Zdrój. Sesja istotna z kilku powodów. Po pierwsze miała być sesją absolutoryjną, po drugie - radni mieli zatwierdzić sprawozdania z budżetu, po trzecie zaś - miały zostać podjęte dwie ważne uchwały dotyczące zadań inwestycyjnych: budowy bieżni przy horynieckiej szkole podstawowej oraz przebudowy drogi do Radruża, gdzie gmina miała udzielić dotacji powiatowi lubaczowskiemu.

Do 22 czerwca wszystko odbywało się zgodnie z procedurami. Sesję - na wniosek wójta Ryszard Urbana - z dwutygodniowym wyprzedzeniem zwołał przewodniczący rady Grzegorz Woźny.
- Nie mogłem zrobić inaczej, chociaż wiedziałem, że w tym dniu mnie nie będzie, bo miałem zaplanowany już dużo wcześniej urlop. Moja nieobecność była więc usprawiedliwiona - wyjaśnił G. Woźny.
- Sesja miała być przede wszystkim absolutoryjna. A absolutorium za wykonanie budżetu za poprzedni rok musi zostać udzielone bądź nie do końca czerwca. Przewodniczący podpisał mój wniosek, a pojechał sobie na wakacje. Siedzieliśmy do godziny 18.30. To jakieś kuriozum. Skoro pan przewodniczący nie mógł, to sesję powinien prowadzić jego zastępca - mówi wójt gminy R. Urban.

...

Wszystko przeszło
Kolejny termin sesji rady gminy wyznaczony został na 28 czerwca. Tym razem sesja odbyła się zgodnie z planem. Wszystkie uchwały przeszły bez żadnego sprzeciwu ze strony radnych. Także ta o podwyżce dla wójta R. Urbana.

...

Mariusz Godos / ŻP

Pozostałe części artykułu w bieżącym numerze Życia Podkarpackiego.

Źródło: http://www.zycie.pl/informacje.php?region=Lubacz%F3w&nr=3671

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: 3 komentarzy

Stefan |

I znowu R. będzie płakał na spotkaniu wyborczym jak to mu kłody pod nogi rzucają... niech sie cieszy że dali mu podwyżkę, a orientuje się ktoś ile w ogóle dostał?

MoSzczaNica |

Podobno wnioskował o 2 koła ale dostał wg zasług, znaczy się 360zł

Stefan |

To i tak za dużo mu dali... Gmina bidna a on podwyżki chce.

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html