www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Karpaty z Roztocza - rekordowa obserwacja

Na internetowej stronie dalekieobserwacje.eu opublikowano zdjęcia przedstawiające najdalsze jak dotąd widoki Karpat z Roztocza! Serwis Dalekich Obserwacji skupia miłosników i znawców gór, którzy prezentują na jego łamach niesamowite zdjęcia gór (i nie tylko) z różnych części Polski ale też najdalszych zakątków całego świata.

Jedno z zaprezentowanych zdjęć przedstawiaja opisany już wcześniej na stronie atrakcji Roztocza widok Kinczyka Bukowskiego oraz unikalną obserwację Stińskiej - połoniny w Bieszczadach Wysokich. Szczyt ten sąsiaduje z Kinczykiem a jego wierzchołek leży już na terenie Ukrainy, po południowej stronie tzw Worka Bieszczadzkiego co powoduje, że patrząc na niego z Roztocza przecinamy wzrokiem trzy razy granicę Polski z Ukrainą!
Na drugim zdjęciu na rekordowych odległościach widoczne sa góry w Bieszczadach Wschodnich na Ukrainie; Mutny (140km), Szeroka (141km) i najdalsza obserwacja - fragment Magury Synaczewskiej odległej o 150,6 km!

Przedstawione obserwacje są fragmentem jednego z projektów Grupy Eksploratorów Roztocza Południowego p.n."Karpaty z Roztocza" , który ma na celu sfotografowanie i rozpoznanie wszyskich szczytów w paśmie Karpat widocznych z Roztocza Południowego. Zapowiadane już kilka razy ukonczenie projektu przesuwa się ze względu na potencjał obserwacyjny, który daje nam Roztocze Południowe. Potwierdzają to odkrywane na nowo punkty widokowe a wykonywane z nich zdjęcia są coraz lepszej jakości. Wyniki tych obserwacji są zaskakujące a obecny stan zaawansowania projektu pozwala przewidzieć jego ostateczne zakończenie i publikację w ciągu najbliżych miesięcy.

zdjęcia wykonał i opisał GERP-owiec i jeden z redaktorów horyniec.net Grzegorz Woźny.

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: 0 komentarzy

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html