www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Kłopoty z wakacyjnym rozkładem jazdy szynobusów

Roztoczańska linia kolejowa w całości ożywa obecnie tylko na majówkę i w wakacje. Wtedy właśnie, dzięki porozumieniu władz województw lubelskiego i podkarpackiego, uruchamiane są szynobusy relacji Jarosław – Horyniec – Bełżec – Susiec – Zwierzyniec – Zamość – Lublin. Niestety, najnowsza korekta rozkładu jazdy pociągów, wprowadzona przez zarządcę infrastruktury (spółkę Polskie Linie Kolejowe) 15.06.2014 r. wręcz rujnuje dotychczasowe skomunikowania.

Do tej pory podstawowym i najbardziej popularnym połączeniem z Lublina na Roztocze, a więc także do Horyńca, był pociąg „Kasztelan”. Był to bezpośredni szynobus, jadący z Lublina przez Zamość do Bełżca i dalej do Jarosławia. Na Roztocze kursował rano (zwykle pomiędzy 9.00 a 10.00), a powracał do Lublina wieczorem (zwykle przed 19.00), umożliwiając sensowny dojazd i powrót z Roztocza do Lublina. Był on skomunikowany z pociągami z/do Warszawy.

W rozkładzie przewidzianym na wakacje 2014 r. tak już nie będzie. Wprawdzie „Kasztelan” dowiezie nas z Lublina do Horyńca, ale już nie zabierze z powrotem. Powrotny szynobus z Jarosławia pojedzie bowiem tylko do Zamościa i nie będzie możliwości kontynuowania podróży. Pociąg ten przed Zamościem dojedzie do stacji węzłowej Zawada o 16.54 (Zamość 17.05), podczas gdy popołudniowy szynobus (też o nazwie „Kasztelan”, co jest dodatkowym wprowadzaniem w błąd) relacji Zamość – Lublin opuści stację Zawada ledwie kilka minut wcześniej (skomunikowane tych dwóch połączeń zachowane będzie jedynie pod koniec wakacji).

W tej sytuacji należy protestować. Swoje opinie w formie pisemnej najlepiej wysyłać do Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego, Departamentu Polityki Transportowej i Drogownictwa (organizatora przewozów). Adres: ul. Lubomelska 1-3, Lublin, e-mail: transport@lubelskie.pl

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: 0 komentarzy

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html