www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Konieczna poprawa oznaczenia tras turystycznych

Na podstawie rozmów z turystami przebywającymi na terenie gminy Horyniec - Zdrój dowiadujemy się o sporych utrudnieniach dotyczących znakowania szlaków i obiektów turystycznych:

(1) przykładem mogą być problemy ze znalezieniem przez turystów znaków w rejonie Wielkiego Działu, kończące się zgubieniem drogi, (2) tablice informacyjne przy obiektach nie zawsze spełniają swoją rolę (np. przy cmentarzu w Starym Bruśnie), gdyż wybijającą się informacją jest napis "Gmina Horyniec-Zdrój", natomiast informacja o obiekcie jest znacznie mniej widoczna; taka forma powoduje, że część turystów wcale nie czyta tablic, (3) nie są aktualizowane lokalizacje tablic informacyjnych - przykładem jest Hrebcianka: tablica znajduje się w miejscu, z którego obecnie nie ma wejścia na wzgórze.

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: 5 komentarzy

Grzegorz |

Dla mnie mistrzostwem świata jest oznakowanie tzw tras Nordic Walking, jakieś strzałki na patykach. Trasy NW mają swoje uniwersalne oznakowanie, dzięki temu można wejść w środek trasy - bo łatwo ją rozpoznać, tymczasem tutaj strzałki nic nie mówią nikomu. Mało który kuracjusz idzie na parking, by zobaczyć tablicę informacyjną Nordic Walking. Totalna fuszerka. Najśmieszniejsze jest to, że do dziś nie mamy pętlowych tras rowerowych, które mają już dawno sąsiedzi... Te opisane tablice, to czubek góry lodowej ignorancji turystycznej.

Asterix |

Rodzi się pytanie: kto za tym wszystkim stoi???

Grzegorz |

Sądzę, że właśnie nikt za tym nie stoi i to jest kłopot.

Obelisk |

Tablice do NW stoją przed gminą i na nich jest napisane kto je "stworzył".

maksio |

Dokładnie tak jak mówi Grzegorz totalna ignorancja w sprawie nordic walking

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html