www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Krzyż przy Pasiece zniszczony...

Dzisiejszej nocy został doszczętnie zniszczony krzyż, który jesienią ubiegłego roku po żmudnym klejeniu z odszukanych z niemałym trudem szczątków członkowie GERP wraz z Leonem Ważnym i Grzegorzem Wajsem postawili przy Pasiece - w miejscu, w którym przed laty ustawili go jego fundatorzy.

GERP nie komentuje motywów jakimi kierowali się sprawcy (jedna osoba nie zdołałaby tego zrobić chyba, że przyniosła ciężkie narzędzia) lecz wiadomo, że ostatnio w Horyńcu i okolicach dochodzi do coraz częstszych aktów wandalizmu. Dzisiejsza dewastacja krzyża wskazuje, że włamania do sklepów dostarczają już coraz mniejszych zastrzyków adrenaliny. Do czego więc musi jeszcze dojść aby sprawcy zostali skutecznie uziemieni przez instytucje odpowiedzialne za porządek i bezpieczeństwo?

Tak wyglądały prace przy krzyżu przed ponownym ustawieniem: Pasieka

Krzyż zostanie naprawiony lec będzie prawdopoodbnie ustawiony w nowej lokalizacji ponieważ w tym miejscu widok krzyża jest dla niektórych nie do zniesienia.

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: 3 komentarzy

Neandertalczyk |

Poziom mentalny sprawcy na poziomie "kamienia łupanego"

Tomasz |

Cóż... Jak się w mediach lansuje takich co drą Biblię i jest w porządku to nie ma się co później dziwić, że inna ofiara lobotomii zniszczy krzyż.

Grzegorz |

Materiał z TVP Rzeszów o tym krzyżu:

http://rzeszow.tvp.pl/19083948/zdewastowany-zabytkowy-krzyz-na-trasie-horyniec-radruz

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html