www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Kultowy Horyniec i okolice na szlaku GreenVelo

"Kultowy Horyniec i okolice" - Takie intrygujące hasło ma zachęcać rowerowych turystów podróżujących Wschodnim Szlakiem Rowerowym GreenVelo do poszukiwań ciekawostek w okolicy Horyńca-Zdroju. Wykorzystując tzw. Quest jako formę poznawania historii, dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego odwiedzanych turystycznie miejsc, która przyjmuje formę gry terenowej, turyści mogą zobaczyć i przeżyć o wiele więcej niż zaliczanie poszczególnych obiektów z mapą lub opasłym przewodnikiem.

Quest prowadzi po najpiękniejszych miejscach Horyńca-Zdroju, prezentuje kulturę i historię, w szczególności różnorodność wierzeń. Opiekunem Questu jest Gimnazjum w Horyńcu-Zdroju /Pani Aneta Dydyk/ a autorami są T. Blubach,A. A.Dydyk, G.Hajdera, M. Hejnowicz, M. Kłos, F. Krzych,P., Krzych, M.Nesterak, J. Tomaszewski, J.Urban, W. Weselak.
W tym miejscu (klikając na link: "KULTOWY HORYNIEC i OKOLICE" ) można pobrać Quest gotowy do druku lub tu:Aplikację w GooglePlay na telefony komórkowe.

Podkarpacki odcinek trasy zaczyna się przy granicy z województwem lubelskim w miejscowości Podlesina (gmina Narol) i przebiega m.in. przez Narol, Horyniec-Zdrój, Radruż, Nowiny Horynieckie, Hutę Kryształową, Krowicę Samą, Żmijowiska i Wielkie Oczy. Wśród atrakcji tego odcinka trasy wymienia się wiele zabytków, a wśród nich klasycystyczny pałac hrabiego Feliksa Antoniego Łosia w Narolu, zespół cerkiewny i cerkiew w Radrużu, tajemnicze kregi kamienne w Nowinach Horynieckich, park podworski z pomnikami w Krowicy Samej czy cerkiew w Żmijowisjkach.

Więcej informacji o całym szlaku GreenVelo na stronie projektu greenvelo.pl.

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: 0 komentarzy

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html