www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Laureaci Horynieckiej Biesiady

O 17:00 w niedzielę 23.01.2011r. podczas uroczystej gali w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Horyńcu-Zdroju Jury XXXII Biesiady Teatralnej ogłosiło listę laureatów.

W kategoriach zespołowych nagrodę główną - Złoty Róg Myśliwski Króla Jana oraz nagrodę pieniężną w wysokości 4 tys. złotych zdobył Teatr "Fieter" z Ozimka za spektakl "Którzy upadają. Słuchowisko" Samuela Becketta.

Srebrny Róg i 3 tys. zł przyznano Teatrowi Nieznany z Białegostoku za "Parady" Jana Nepomucena Potockiego. Brązowy Róg oraz nagroda w wysokości dwóch tys. zł przypadła Teatrowi Tańca ES z Lublina, za autorską sztukę "Sceny z więźnia".

Za dokonania indywidualne przyznano Misy Borowiny . Laureatem Złotej Misy został Michał Pustuła z Teatru Ecce Homo z Kielc. Jury nagrodziło go za rolę w spektaklu "Gracz", Fiodora Dostojewskiego, przyznając także 1,5 tys. zł nagrody pieniężnej.
Zdobywcą Srebrnej Misy i 1,3 tys. zł został Jerzy Kałduś z Teatru Jednego Aktora z Lublina, który wyreżyserował i odtworzył rolę w sztuce "Stary" Juliana Kawalca. Natomiast Brązową Misę przyznano trzem aktorom Kompanii Teatralnej Mamro z Białołęckiego Ośrodka Kultury za przedstawienie "Kolacja na cztery ręce" Paula Barza. Laureaci Brązowej Misy otrzymali także 1,1 tys. zł. Jury przyznało też cztery wyróżnienia.Poinformuj znajomych:

Dyskusje: komentarzy

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html