www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Mega obniżka cen podkarpackiej kolei!

Nawet o 68% potaniały niektóre ceny biletów na trasach obsługiwanych przez podkarpackie Przewozy Regionalne. Teraz z Lubaczowa do Rzeszowa szynobusem zajedziesz nawet za 5,5 zł.

Te nowe stawki to ewenement w spółce Przewozy Regionalne w skali kraju. Podkarpackie jest pierwszym regionem, który w ten sposób chce zabiegać o pasażerów na swych liniach. Nowe ceny, które obowiązują od 1 marca są uzależnione od długości trasy. Dla przykładu z Horyńca-Zdroju do Lubaczowa bilet normalny kosztuje 3,22 zł, a ulgowy np. dla studentów tylko 1,58 zł. Bardzo konkurencyjne ceny są także na nieco dłuższych trasach – za bilet z Lubaczowa do Jarosławia zapłacimy tylko 6,57 zł (studencki 3,22 zł), a z Lubaczowa do Rzeszowa 11,25 zł (studencki – 5,51 zł).
Obniżki cen to pierwszy krok do wzrostu popularności pasażerskiego transportu kolejowego na Podkarpaciu, w tym także na linii nr 101, na której obecnie szynobus kursuje w piątki i niedziele na trasie Horyniec-Zdrój – Jarosław. Ma się to zmienić jednak już 16 marca, od kiedy mają powrócić połączenia we wszystkie dni tygodnia.
O promocję pasażerskich połączeń kolejowych na linii nr 101 chcą zadbać także samorządowcy z powiatu lubaczowskiego, którzy postanowili zainicjować kampanię społeczną #szynobusem. W jej ramach powstała już strona internetowa szynobusem.pl oraz profile w mediach społecznościowych facebook.com/szynobusem, instagram.com/szynobusem. To dopiero jednak początek kampanii, w ramach której zaplanowano m.in. liczne konkursy z nagrodami.

źródło:e-lubaczow.com

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: 0 komentarzy

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html