www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Nielegalni imigranci zatrzymani po przekroczeniu granicy w okolicach Radruża

Szeroko zakrojone, nocne działania funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówek w Horyńcu – Zdroju i Krościenku doprowadziły do zatrzymania łącznie pięciu nielegalnych imigrantów: trzech z Mołdowy i dwóch ze Sri Lanki. Wraz z imigrantami ze Sri Lanki zatrzymano czworo Polaków - organizatorów przerzutu.

BOSG

Zatrzymani Hindusi, to dwaj mężczyźni w wieku 50 i 27 lat. Przekroczyli polsko - ukraińską granicę idąc pieszo pod osłoną nocy. Zatrzymani zostali wraz z Polakami, którzy przyjechali samochodem po ich odbiór. Do zatrzymania doszło o godz. 1 w nocy niedaleko miejscowości Raduż k/Horyńca.

Imigranci nie posiadali ze sobą dokumentów ani pieniędzy. W tym samym czasie, niedaleko miejscowości Hoszów w Bieszczadach, funkcjonariusze z Krościenka zatrzymali trzech mężczyzn - imigrantów z Mołdowy. Jeden z nich 39-letni Viktor G. już po raz trzeci próbował dostać się w ten sam sposób do naszego kraju. Celem eskapady Mołdawian miały być Niemcy, gdzie chcieli podjąć pracę zarobkową. Zarówno imigranci z Mołdowy jak i z Sri Lanki, w ramach umowy o readmisji zostaną przekazani ukraińskim służbom granicznym, natomiast Polacy podejrzewani o organizowanie przerzutu imigrantów z Ukrainy do Polski, pozostają do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie. Sprawa jest rozwojowa.

(źródło: BOSG)

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: komentarzy

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html