www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Niepełnosprawni z Horyńca-Zdroju w Parlamencie Europejskim

Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Horyńcu-Zdroju odwiedzili siedzibę Parlamentu Europejskiego w Brukseli na zaproszenie polskiej sekcji Biura Wizyt i Seminariów PE. Do Brukseli przyjechało 40 osób - niepełnosprawni intelektualnie i ich opiekunowie.

"To bardzo ważne, że nasi podopieczni mogli na własne oczy zobaczyć jak działa Parlament Europejski, znany im dotąd tylko z relacji telewizyjnych. Uczestnicy wycieczki kojarzą Parlament Europejski przede wszystkim z jego przewodniczącym Jerzym Buzkiem. Takie bezpośrednie doświadczenie bardzo pomaga im w poznawaniu świata" - mówi kierownik Ośrodka Mariusz Husiatyński.

"Podczas zwiedzania siedziby największe wrażenie zrobiła na nas sala obrad plenarnych. Na galerii dla gości spędziliśmy sporo czasu robiąc zdjęcia" - opowiada szef ośrodka.

Goście mieli też okazję porozmawiać o wpływie Parlamentu na życie mieszkańców Europy podczas spotkania z Leszkiem Gasiem z Biura Wizyt i Seminariów PE.

Podopieczni ośrodka podarowali Parlamentowi drzeworyt oraz choinkę, która znalazła swoje miejsce w recepcji głównego holu, części otwartej dla zwiedzających. Po powrocie do domu uczestnicy wyprawy wezmą udział w konkursie plastycznym, podsumowującym wyjazd. Więcej

Źródło: www.europarl.europa.eu/pl/pressroom

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: komentarzy

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html