www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Nowa droga i nowe przepisy

Jeszcze do niedawna, jadąc do Horyńca przez Basznię, Hutę Kryształową i Wólkę Horyniecką, w Podlesiu opuszczało się wyremontowany odcinek drogi i przez kilka km pokonywało szosę pełną dziur, wybojów, a po deszczu też głębokich kałuż. Teraz możemy wygodnie przejechać cała trasę dzięki właśnie zakończonemu remontowi drogi z Podlesia do Huty Kryształowej.

Nowa nawierzchnia na drodze z Baszni do Huty Kryształowej

Przy okazji warto zwrócić uwagę, iż na odbiegającej od omawianej drogi odnodze w kierunku Budomierza, znak zakazu wjazdu pojazdów został uzupełniony tablicą informującą, że nie dotyczy on mieszkańców gminy Horyniec oraz turystów mieszkających na jej terenie (dotyczy to też Lubaczowa i gminy Lubaczów). Oznacza to, że do przejścia granicznego w Budomierzu będzie teraz można dojechać z Horyńca znacznie krótszą drogą (18 km zamiast 33 km przez Lubaczów). Pewnym problemem pozostaje pokonanie ostatniego odcinka – od leśniczówki przed Budomierzem do samego Budomierza (ok. 1 km) obok dawnego młyna. Jest to droga gruntowa, utwardzona, ale jej „jakość” pozostawia wiele do życzenia. Niemniej perspektywa „zaoszczędzenia” 15 km w porównaniu z jazdą przez Lubaczów wydaje się kusząca. 

Remont drogi Podlesie - Huta został wykonany przez gminę Lubaczów w ramach działań zmierzających do przywrócenia aktywności gospodarczej na terenach posiarkowych w Baszni, w oparciu o projekt "Rozwój przedsiębiorczości poprzez udostępnianie terenów inwestycyjnych miasta Lubaczowa i gminy Lubaczów oraz rekultywację terenów zdegradowanych powiatu Jaworowskiego i Nowy Rozdił".

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: 1 komentarzy

Marian Dziechciarz |

Potwierdzam , jakośc drogi wspaniała a ten niewielki odcinek przed Budomierzem dla roweru nie jest taki straszny. Spokojnie można przez lasy dojechac do Budomierza a następnie do Lubaczowa a z powrotem wrócic do Horyńca przez Basznię tylko 52 km.Jeżdżę tą drogą bardzo często i rzadko spotykam kogokolwiek na trasie Wólka - Budomierz.

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html