www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Nowy szynobus na trasie Jarosław-Horyniec-Zdrój

Od 4 stycznia na trasie Jarosław-Horyniec kursuje nowy szynobus. Pojazd o symbolu SA 135-012 konstrukcji PESA z Bydgoszczy zastąpił zastąpił starszy SA 103. Jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych, min. poprzez zastosowanie niskiej podłogi w części pojazdu.

Szynobus jest klimatyzowany, monitorowany i wyposażony w elektroniczne ekrany informujące o kolejnych przystankach na trasie, co jest już standardem w tego typu pojazdach. Posiada 60 miejsc siedzących i 100 stojących. Prędkość maksymalna jaką może rozwinąć wynosi 120km/h. Pojazd dzierżawiony przez spółkę Przewozy Regionalne zakupił Samorząd Województwa Podkarpackiego. Kolejny zakupiony przez Samorząd szynobus będzie obsługiwał trasę z Jasła do Zagórza.

Pasażerowie oczekują, że wraz z zakupem nowego taboru nastąpią zmiany rozkładu jazdy, który powinien być lepiej dostosowany do ich potrzeb.

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: komentarzy

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html