www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Po "dywaniku" do Radruża i Nowin Horynieckich

Długo oczekiwany remont drogi do Nowin Horynieckich oraz drogi do Radruża stał się faktem. Od kilku dni zmierzający do tych miejscowości mogą wreszcie dojechać do celu bez obawy uszkodzenia samochodu.

W przypadku drogi do Radruża dokończono rozpoczęty kilka lat temu remont uzupełniając asfaltowy dywanik na półkilometrowym odcinku. Natomiast droga powiatowa Horyniec-Zdrój-Nowiny Horynieckie została gruntownie przebudowana. Oprócz nowej nawierzchni wykonano rowy odwadniające, nowe przepusty, częściowo zmodernizowano oświetlenie, a na całej długości ulicy Myśliwskiej wybudowano chodnik.

Inwestycja została sfinansowana w 25% z budżetu gminy Horyniec-Zdrój, w 25% z budżetu powiatu lubaczowskiego, a połowa środków pochodzi z Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych.

Oprócz mieszkańców zadowoleni z pewnością będą turyści i kuracjusze, którzy komfortowo dotrą do najpopularniejszych zabytków: cerkwii w Radrużu i kapliczki w Nowinach.

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: 0 komentarzy

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html