www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Pomnik Wolności bez rzeźby żołnierza!

W piątek 13 maja br. rozpoczęła się długo oczekiwana konserwacja Pomnika Wolności w Horyńcu-Zdroju, autorstwa Grzegorza Kuźniewicza. Zespół konserwatorski pod kierownictwem prof. Janusza Smazy z Akademii Sztuk Pieknych w Warszawie zawitał ponownie do Horyńca, aby zdemontować mocno zniszczoną figurę żołnierza. Rzeźba trafiła do warszawskiej uczelni, gdzie przez najbliższych kilka miesięcy będzie profesjonalnie konserwowana i rekonstruowana pod opieką najwybitniejszych fachowców.

W najbliższych miesiącach zostaną poddane konserwacji kolejne części pomnika tj. postument i kolumna. Na podstawie zachowanych zdjęć historycznych z lat 20 XX w. zostanie zrekonstruowana także rzeźba orła, który obecnie znacznie odbiega od oryginału wykonanego przez Kuźniewicza. Zakończenie wszystkich prac przy Pomniku Wolności planowane jest w 2017r.

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: 2 komentarzy

Grzegorz |

Na jednym ze zdjęć wygląda jak filmowy weteran wojenny bez nóg...

Wiarus |

Nogi zostały przy cokole :)

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html