www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Od dziś do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny rozkład jazdy szynobusów - protesty trwają

Od soboty (28.06.) do końca sierpnia na roztoczańskiej linii kolejowej obowiązuje zmieniony rozkład jazdy pociągów. Pojawiły się wakacyjne połącznia przez Horyniec-Zdrój z/w kierunku lubelskim. Przeciwko nowemu rozkładowi mnożą się jednak protesty. A to dlatego, że zamiast ułatwiać, znacznie utrudnia on podróż na Roztocze, w tym również do gminy Horyniec-Zdrój. W doniesieniach na lubelskakolej.net oraz gazeta.pl czytamy m.in., że chociaż Roztocze to wymarzony cel wycieczek rowerowych, z piękną przyrodą i sprzyjającymi warunkami terenowymi, to niestety, możliwość zorganizowania wakacji rowerowych dla dojeżdżających z północy znacznie spadła, przez co pewnie turyści wybiorą inne tereny kraju.

Tabela wakacyjnych odjazdów pociągów ze stacji Horyniec-Zdrój

Chodzi o korektę rozkładu jazdy wprowadzoną w połowie czerwca. Niby utrzymano dotychczasową ilość połączeń, ale tak "sprytnie" zmieniono rozkład jazdy, że stają się one praktycznie niedostępne dla mieszkańców Lublina i turystów zmierzających na Roztocze ze strony Warszawy. To wręcz nieprawdopodobne, ale mimo 5 par szynobusów na odcinku Rejowiec - Zamość 4 na trasie Zamość - Bełżec i 3 na odcinku Bełżec - Jarosław udało się skonstruować taki rozkład jazdy, który rozkomunikowuje je pomiędzy sobą.

Do tej pory podstawowym połączeniem z Warszawy i Lublina na Roztocze był pociąg "Kasztelan" - bezpośredni szynobus, jadący z Lublina przez Zamość do Bełżca i dalej do Jarosławia przez m.in. Horyniec - Zdrój. Na Roztocze kursował rano, a do Lublina wracał wieczorem, umożliwiając sensowny dojazd i powrót z Roztocza do Lublina. Był też skomunikowany z pociągami z i do Warszawy. Ale teraz już tak nie będzie, bo powrotny szynobus z Jarosławia (przez Horyniec-Zdrój) pojedzie jedynie do Zamościa i nie będzie możliwości kontynuowania podróży. Pociąg ten przed Zamościem dojedzie do stacji węzłowej Zawada o 16.54, podczas gdy popołudniowy szynobus (też o nazwie "Kasztelan", co jest dodatkowym wprowadzaniem w błąd) relacji Zamość - Lublin opuści stację Zawada ledwie kilka minut wcześniej.

 Żródło: lubelskakolej.net oraz gazeta.pl

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: 0 komentarzy

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html