www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Przetarg na wykonanie trasy rowerowej odwołany

26 czerwca br miało nastąpić otwarcie ofert w związku z przetargiem na pierwszy odcinek podkarpackiej trasy rowerowej w ramach programu "Trasy rowerowe Polski Wschodniej". Przypomnijmy, że odcinek ten biegnie przez tereny gmin: Narol, Horyniec-Zdrój, Lubaczów, Wielkie Oczy i Radymno (podkarpacki fragment trasy ma się  zaczynać w Podlesinie, na granicy z województwem lubelskim).  Według informacji rzeczniczki prasowej Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie Ewy Sudoł-Sikory, żadna oferta nie wpłynęła i tego z powodu przetarg na wykonanie odcinka został unieważniony.

PZDW już dwa razy unieważniał przetargi na budowę tras rowerowych w regionie. Za każdym razem powodem były zbyt wysokie oferty, które przewyższały kwoty zarezerwowane na ten cel w budżecie województwa - ok. 60 mln zł. Dlatego w ogłoszonych po raz trzeci przetargach zmodyfikowany został zakres inwestycji, które będą wykonane na poszczególnych odcinkach. W wielu przypadkach konieczne stało się przyjęcie takich rozwiązań, które spowodują zmniejszenie kosztów realizacji projektu. Jak widać i to posunięcie nie przyciągnęło potencjalnych wykonawców. W tej sytuacji ogłoszony został  nowy przetarg. Tym razem oferty można składać do 14 sierpnia br.

Źródło: gazeta.pl

 

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: 0 komentarzy

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html