www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Świąteczna atrakcja Horyńca-Zdroju

Od kilku dni można podziwiać na ulicach Horyńca-Zdroju nową iluminację świąteczną. Ozdobne oświetlenie pojawiło się po raz pierwszy również w dzielnicy sanatoryjnej. Ale prawdziwym hitem okazała się duża oświetlona choinka w głównym wejściu do parku zdrojowego, przy fontannie. Mieszkańcy, kuracjusze i turyści zatrzymują się przy niej aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Dobry pomysł. Tak trzymać!

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: 7 komentarzy

Jaś |

gustowna

Protestant |

Apeluję o zaprzestanie kaleczenia o oszpecania drzew w parku. Temu co to zrobił to można dla przykładu obciąć palucha lub najlepiej coś innego.

Grzegorz |

Super przedsięwzięcie z choinką

Kwestia bardzo dziwacznego przycinania gałęzi w parku budzi zgrozę, niby pieczę nad tym trzyma jakiś konserwator itd, a przycinane są gałęzie tak, że są kaleczone drzewa, wygląda to przepaskudnie, a to dlatego, że nie robi tego ogrodnik, tylko pan "rysiu i czesiu". Poza tym takie obrzyny chyba się czymś jeszcze smaruje. albo zamalowuje??

Warka |

Nie wypowiem się o tych drzewach w parku bo ich nie widziałem, ale drzewka przycina się bardzo różnie. Gdyby ktoś nieobeznany zobaczył świeżo przycięty sad to często złapałby się za głowę. Ale to tylko pozory. "Obrzyn" prawie nigdy się nie zabezpiecza (z małymi wyjątkami w okresie wegetacji). Cięcia ozdobne - kwestia gustu. Niemniej jeśli robi to ktoś bez doświadczenia, albo przynajmniej odpowiedniego przeszkolenia to może wyjść różnie. Warto zainteresować się tematem.

Grzegorz |

Przycinanie gałęzi powinno się robić z dużą starannością, by nie było zadziorów, czyli zerwanej kory, która paskiem poleciała z gałęzią.

Warka |

Jeśli tak jest to bardzo niedobrze

Protestant |

Drzewka owocowe przycina się w celu m.in.lepszego owocowania. Po co obcina się lipy,olchy i świerki w parku, który jest zabytkiem? Pan "czesio" punktuje!

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html