www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Święto Bożego Ciała w Horyńcu-Zdroju

Podczas tegorocznych uroczystości Bożego Ciała w Horyńcu-Zdroju dopisała doskonała pogoda. Po Mszy św. o godz. 8.30 z Kościoła Zdrojowego wyruszyła tradycyjna procesja do czterech ołtarzy. Prawie dwukilometrowa trasa procesji przebiegała ulicą Wojska Polskiego. Jak co roku mieszkańcy zbudowali ołtarze: pierwszy przy figurze Matki Bożej na „Górce”, drugi przy pomniku przy cmentarzu, trzeci przy kapliczce św. Antoniego na „Miasteczku” i czwarty na placu przy Kościele Parafialnym. Liczbę wiernych, którzy wzięli udział w procesji oszacowano na ponad dwa i pół tysiąca.

Po południu o godz. 15:30 na placu przy Kościele Zdrojowym o.o. Franciszkanie zorganizowali festyn parafialny. Wśród atrakcji można wyliczyć stoiska z domowymi wypiekami i potrawami, zamki, zjeżdżalnie, suchy basen dla dzieci, loterię fantową oraz występy zespołów „Horynieckie Aniołki” pod kierownictwem o. Bogdana Klóski i Akces z Lubaczowa. Festyn prowadził o. Waldemar Czerwonka - Proboszcz horynieckiej parafii. Dochód z imprezy przeznaczony będzie na prace remontowe i inwestycyjne w parafii.

 

 

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: 0 komentarzy

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html