www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Uzdrowisko Horyniec - Negocjacje równoległe

Ministerstwo Skarbu Państwa informuje na swojej stronie internetowej, że z dniem 1 lutego 2013 r. rozpoczęło negocjacje równoległe przy prywatyzacji spółki Uzdrowisko Horyniec Sp. z o.o. z siedzibą w Horyńcu - Zdroju z udziałem dwóch podmiotów:

  1. Eskulap G. Czarnecki Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Rachanie,
  2. Specjalistyczny Gabinet Reumatologiczny Lekarz Medycyny Beata Bogusz-Dukacz z siedzibą w Horyńcu Zdroju i Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe DUKAT Witold Dukacz z siedzibą w Lubaczowie.

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: 8 komentarzy

bosman |

Część załogi może zadowolona bo tych kilka pewnych wypłat jeszcze będzie ale niestety w dalszej perspektywie to tylko przedłużenie degradacji firmy. Co lepsi fachowcy widząc co jest grane być może myśla już o innej drodze życia niż praca w niepewności jutra. Innym może wydaje się że dopuszczony do rozmów oferent to dobry wujek, lepszy od nr 2.... Słyszy się też o komunalizacji jako wyjściu z sytuacji akceptowanym przez załogę uzdrowiska. Fajne, z tym że przejmujący najprawdopodobniej będą mieli swoich ludzi do kierowania firmą...a po kolejnych wyborach zwycięzcy przywiozą swoich... Niestety, jaki scenariusz by się nie sprawdził to i tak nie będzie dobre dla uzdrowiska bo nie ma inwestora z prawdziwego zdarzenia.

zabobonny |

polać temu wyżej

Xpert |

A w mendiach przegięcie w drugą stronę. Wszędzie tytuły "PIS chce komunalizacji uzdrowiska". Prosty chwyt propagandowy ale straszenie PIS-em już na lemingów nie działa.

main prcessor |

a po lekturze komentarzy mendia mogą być dumne z dobrze wykonanej misji publicznej i,że my wychowankowie mendiów umiemy wyszukać dziurę w całym i choćby nie wiem co to jak się szuka to się w końcu znajdzie i zaprosi te mendia i powie -popatrzcie,jaką piękną katastrofę mamy- i mendia się cieszą z obywatelskiej postawy i jest zapełniony czas antenowy

Monika |

W ostatniej Gazecie Horynieckiej przeczytałam propozycję stworzenia "klastra". Słyszałam o takich projektach zagranicą i chyba w Kraju też były takie próby. Wydaje się, że racjonalna komunalizacja i ten "klastrowy" pomysł w którym oba horynieckie sanatoria by uczestniczyły byłby najlepszym rozwiązaniem.

main prcessor |

jesteśmy w gospodarce rynkowej,gdzie poszczególne podmioty konkurują ze sobą o klientów per fas et nefas i wspólpraca to utopia w takiej rzeczywistości i podcinanie gałęzi swojego przedsiebiorstwa

main prcessor |

i,żeefektem tej gospodarki rynkowej jest szukanie wszedzie spisku przeciw nam i grup lobbingowych,ktore za wszelką cenę forsują swój interes czy ro grupy politycznej ,czy tez grupy biznesowej.I,że jest ktoś kto za wszelką cene chce prywatyzacji uzdrowiska i tylko pytanie kto nacska na ministra i tu znowu szukanie grupy spiskowej,która jakoby miałaby cos ugrać na prywatyzacji horynieckiego sanatorium.I czy to nasza chora wyobraznia,czy też rzeczywiste zagrożenie tego nie wiemy

zabobonny |

Sanatoria w jednej miejscowości uzdrowiskowej nie są i nie powinny być zaciętymi konkurentami ale specjalizować się, jednocześnie sumując ofertę i wystawiać ją na ogólnopolskim i międzynarodowym forum. Szczególnie dotyczy to ciągle mało znanego i rozwiniętego Horyńca.
Bo jedzie się na turnus "do Horyńca", leczyć naszą borowiną i wodami. I w pierwszym kontakcie to Horyniec jest marką, dopiero w drugiej kolejności konkretne sanatorium. I tak powinien być rozłożony akcent współpracy między sanatoriami. Dlatego klaster to po prostu walka o pozostanie na rynku, możliwość szerszego zaistnienia i rozwoju. W takich warunkach geopolitycznych jak obecnie. Może w prawdziwej gospodarce rynkowej inne rozwiązanie byłoby korzystniejsze.
Zaś konkurencją dla miejscowości uzdrowiskowej jest druga miejscowość uzdrowiskowa o takim samym lub podobnym profilu kuracji.
Patrząc z tej perspektywy, Horyniec ma przed sobą szanse rozwoju.
Oby bezmyślna polityka nie przekreśliła tych szans.
Oby.

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html