www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

X Rajd Nocny Motocyki Zabytkowych - start w Horyńcu!

W piątek w godzinach wieczornych (7.07.2017 r.) z horynieckiego parku wyruszy 150 zabytkowych motocykli zabytkowych na nocny rajd po drogach i bezdrożach Roztocza, aby dotrzeć do Suśca. Rajd Nocny to rajd niezwykły. Uczestnicy wyruszają o zmroku i polegają na mapach i zmyśle orientacji. W czasie licznych przystanków pod nocnym niebem sprawdzianom poddana jest ich wiedza na temat dawnej motoryzacji, koncentracja i refleks. Odwiedzają najbardziej atrakcyjne miejsca Roztocza, stale jednak pod reżimem czasu.

W Rajdzie Nocnym szczególnie ważna jest kondycja maszyny i sprawność kierowcy. Motocykle wyprodukowane przed 1982 rokiem i zachowane lub pieczołowicie przywrócone do oryginalnego stanu muszą znieść trudy wielokilometrowej trasy, okrytej nocą, o nawierzchniach często nieutwardzonych. Motocykliści walczą z brakiem snu i zmęczeniem, starając się utrzymać tempo motocyklowego marszu.

Start: Horyniec-Zdrój 06 lipca (piątek), g. 16:00-22:00
Meta: Krasnobród 7 lipca (sobota), g. 14:00-17:00

Szczegóły na oficjalnej stronie rajdu: http://www.nocnyrajdweteranow.pl

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: 0 komentarzy

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html