www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Horyniecka Biesiada już po raz 32.

Już wkrótce w Horyńcu-Zdroju rozpocznie się prawdziwe święto teatralne. Do tej małej uzdrowiskowej miejscowości, słynącej z wysokiej jakości borowiny, wód siarczkowych i niezwykłego mikroklimatu, zawita 15 amatorskich zespołów teatralnych na organizowaną po raz 32. Biesiadę Teatralną – Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form, imprezę bardzo ważną dla rozwoju amatorskiego teatru.

XXXII Biesiada
1
Zespoły przyjadą z różnych stron z Polski: z Białegostoku, Częstochowy, Gdyni, Kielc, Krakowa, Lublina, Warszawy, Rzeszowa, Torunia a także ze Świdnika, Jarosławia, Ozimka, Zmiennicy, Żyrardowa i jak co roku rywalizować będą o nagrody: "Rogi Myśliwskie Króla Jana" w kategorii zespołów małych form i "Misy Borowiny” w kategorii indywidualnych dokonań twórczych.

Różnorodne formy teatralne prezentowane na scenie dawnego teatru dworskiego Ponińskich, a obecnie Gminnego Ośrodka Kultury oraz umiejętności młodych artystów tradycyjnie oceni profesjonalne jury. W tym roku zasiądzie w nim Zbigniew Chrzanowski - reżyser, aktor, dyrektor Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie, Łukasz Drewniak – krakowski dziennikarz i krytyk teatralny, Przemysław Tejkowski – aktor, dyrektor Teatru im. W. Siemaszkowej w  Rzeszowie oraz znana warszawska aktorka Małgorzata Zajączkowska, którą będzie można podziwiać w monodramie Esther Vilar „Matematyka miłości ” podczas wieczornego przedstawienia w piątek, 21 stycznia. Jurorzy, w trakcie omówień spektakli, które towarzyszą imprezie niezmiennie od początku jej istnienia, udzielą także wielu cennych wskazówek do dalszej pracy twórczej.

Prezentacje konkursowe rozpoczną się w czwartek 20 stycznia o godz. 14.00 i potrwają do soboty – 22 stycznia. Uroczyste wręczanie nagród oraz prezentacja laureatów odbędzie się w niedzielę, 23 stycznia  o godz. 17.00. Zapewne  dużym zainteresowaniem tak jak w latach poprzednich będą się cieszyć codzienne spektakle o godz. 19.00 organizowane dla miejscowej publiczności i kuracjuszy. W Horyńcu-Zdroju jest to praktycznie jedyna w roku okazja do obejrzenia teatru "na żywo".

Organizatorami Biesiady są: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju i Urząd Gminy w Horyńcu-Zdroju. Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Podkarpackiego.  Patronat medialny sprawować będą: Tygodnik „Życie Podkarpackie”, Gazeta Codzienna „Nowiny” i Nowiny24.pl, Telewizja Rzeszów oraz Radio Rzeszów. Imprezę finansowo wspiera Zarząd Województwa Podkarpackiego i Sponsor Karpacka Spółka Gazownictwa.

Źródło: CK w Przemyślu

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: komentarzy

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html