www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

XXXVIII Biesiada Teatralna

Termin: 19-22.01.2017 r.

Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju

Organizatorzy: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju

 "Biesiada Teatralna" jest spotkaniem amatorskich zespołów teatralnych małych form - teatrów dramatycznych, kabaretów, teatrów wizji i ruchu, poezji, monodramów - z całej Polski. Wszystkie rywalizować będą o główne nagrody: "Złoty Róg Myśliwski Króla Jana" i "Złotą Misę Borowiny".

To jeden z najstarszych w kraju festiwali amatorskich zespołów teatralnych małych form (pierwsza biesiada odbyła się w 1976 r.), który cieszy się olbrzymim zainteresowaniem,  a o udział w nim zabiegają najlepsze w kraju  teatry amatorskie. Dodatkowym atutem jest profesjonalne jury – znani aktorzy, reżyserzy i krytycy teatralni, którzy prowadzą warsztaty i specjalistyczne konsultacje.

Program
XXXVIII Biesiada Teatralna
Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form
Horyniec - Zdrój 2017

Patronat:
Marszałek Województwa Podkarpackiego

Organizatorzy:
Centrum Kulturalne w Przemyślu
Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu – Zdroju

Jurorzy i konsultanci:
Łukasz Drewniak  -  krytyk teatralny, Kraków
Henryk Hryniewicki – aktor, reżyser , Rzeszów
Tomasz Stockinger - aktor teatralny i filmowy, Warszawa
prof. Józefa Zając (Ziuta Zającówna) -  aktorka, wykładowca PWST - Kraków

Konferansjer:
Paweł Sroka - Jarosław




19 stycznia 2017, godz. 14.00

Teatr KRZYK
Stowarzyszenie Teatr Krzyk w Maszewie
„TO FACE” – zespół
reżyseria:  Marek Kościółek, współpraca reżyserska: Anna Gini Euska
obsada: Lena Witkowska, Mateusz Zadala


Teatr Wojtka Kowalskiego z Częstochowy
Częstochowa
„WIECZ czyli KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ” – Stefan Wiechecki
reżyseria: Wojtek Kowalski
obsada: Eugeniusz Ślusarski, Wojtek Kowalski


Tyski Teatr Słowa
Miejskie Centrum Kultury w Tychach
„Dziób w dziób” – Halina Prześluga
reżyseria: Paweł  Drzewiecki
obsada: Anna Buczkowska, Izabela Lulewicz, Marta Michalska, Agnieszka Szumańska, Alina Bachara, Piotr Józef Adamczyk, Piotr Kumor


Teatr Plaster
Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu
„Juwenilia, czyli jak skończyć w pięknym szaleństwie”- wg Stanisława Witkiewicza
reżyseria: Paweł Sroka
obsada: Weronika Makowska, Natalia Lachowska, Magdalena Mnich, Agata Kontek, Wiktoria Krzywonos, Patrycja Stec, Dorota Trysło, Julia Wygnaniec


Teatr PARK
Młodzieżowy Dom Kultury  Bielany w Warszawie
„Zaraza” – scenariusz  inspirowany  sztuką Petera Barnesa pt. „Czerwone nosy”
reżyseria:  Stanisław Dembski, Sebastian Słomiński
obsada:  Paulina Grzeszczak, Lena Hadi, Magdalena Mówińska, Magdalena Wielądek, Aleksandra Paczek, Krystyna Zawora, Antoni Korczak, Damian Matuszak, Edward Myronenko, Sebastian Słomiński


godz. 22.00
Impreza towarzysząca
Teatr NEMNO
Rzeszów
„Dupa”- scenariusz, reżyseria, scenografia, wykonanie Henryk Hryniewicki




20 stycznia 2017, godz. 14.00

Teatr Jednego Aktora
Centrum Kulturalne w Przemyślu
„Historyjka”- Aglaja Veteranyi tłum.  Alicja Rosenau
reżyseria: Barbara Płocica
obsada:   Aleksandra  Bernatek


Grupa  Artystyczna Teatr T.C.R
Tychy
„W składzie porcelany” –  Marcin Stachoń
reżyseria:  Wojciech Klimala
obsada: Marcin Stachoń  


Teatr Resursa
Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu
„Trojanki” – Eurypides w adaptacji Jean Paula Sartre’a, tłumaczenie Jerzy Lisowski
reżyseria: Robert Stępniewski
obsada:  Hanna Zembrzycka, Dorota Lewandowska, Monika Kornafel, Julita Walasik, Irmina Kołodziejczyk, Jolanta Nędzi, Joanna Tam, Joanna Pawlina, Marcin Fortuna, Wojciech Rudkowski, Dariusz Wróbel


Teatr Satyry Zielona Mrówa
Bursa Szkół Artystycznych w Lublinie
„Niech się miota złość na cię, czyli mówcie prawdę bajki i satyry rzetelne”- na podstawie satyr i bajek Ignacego Krasickiego
reżyseria:  Robert Kaczorowski
obsada:  Anna Maria Kosek, Anna Zaniewicz, Justyna Makolus, Marcelina Sak,Teresa Albińska, Adam Lipiński, Patryk Zabielski, Kuba Piwowarski, Mikołaj Zieńczuk, Piotr Ostrowski


Teatr  „PRZEDMIEŚCIE”
Ośrodek Działań Teatralnych Aneta Adamska w  Rzeszowie
„Podróż” - na podstawie powieści „Józef i jego bracia” Thomasa Manna
reżyseria:  Aneta Adamska
obsada:  Aneta Adamska, Jakub Adamski, Monika Adamiec, Paweł Sroka, Maciej Szukała


Godz.  21.30
Impreza towarzysząca
„Już nie zapomnisz mnie” - recital w wykonaniu Tomasza  Stockingera,
akompaniament - Stefan Gąsieniec




21 stycznia 2017, godz. 14.00

Teatr FIETER
Dom Kultury w Ozimku
„Wyprzedaż” – Arnold Wesker
reżyseria: Robert Konowalik
obsada: Justyna Mehl-Czubak, Agnieszka Jarocka


Teatr KOD
Dębnowski Ośrodek Kultury w Dębnie
„Koniec” –  Samuel Beckett, tłumaczenie Antoni Libera
reżyseria: Anatol Wierzchowski
obsada:  Bartosz Mazurkiewicz


Teatr PUK - PUK
Miejski Ośrodek Kultury  w  Świdniku
„Wnętrze ” – Katarzyna Marjasiewicz
reżyseria: Katarzyna Marjasiewicz
obsada: Monika Kowalczyk, Arkadiusz Klej, Sylwia Kośka, Paulina Dziachan, Łucja Mucha, Anna Żurek, Maciej Piasecki


TEATR POŚWIĘCONY
Stowarzyszenie Proartystyczne „Integracja” w Katowicach
„Jarosław Ocalony” –  Jarosław Filipski
reżyseria: Jarosław Filipski
obsada: Paweł Ziegler


Grupa Teatralna PRIMA APRILIS
Kraków
„Serenada” – Sławomir Mrożek
reżyseria:  Piotr Wojdyło
obsada: Katarzyna Cebula, Joanna Ledeman, Anna Lach, Adrian Tatrocki, Karol Krzystanek

Źródło: http://www.ck.przemysl.pl/

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: 0 komentarzy

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html