www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Zakaz wstępu do klasztoru!

Dla turystów, którzy zamierzają zwiedzić ruiny klasztoru Bazylianów na wzgórzu Monastyr koło Werchraty Nadleśnictwo Lubaczów przygotowało niespodziankę. Od kilku dni na terenie cerkwiska stoją tablice zakazujące wstępu na teren klasztoru.

Zapewne jest to podyktowane względami bezpieczeństwa, gdyż na nierozważnego turystę czyhają tu liczne pułapki. Szczególnie niebezpieczne są wejścia do klasztornych piwnic, które w każdej chwili grożą zawaleniem, czy słabo widoczne dziury w ziemi. Dodatkowym utrudnieniem są chmary gzów i bąków, które towarzyszą w wędrówce na Monastyr.

Aby zaoszczędzić turystom frustracji Nadleśnictwo mogłoby umieścić stosowną informację już przy wejściu na szlak zielony, przy drodze z Werchraty. Szkoda, że jedna z najciekawszych  i najbardziej tajemniczych atrakcji gminy pozostaje niedostępna.

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: 2 komentarzy

Arbo |

Już wierzę, że ktoś sobie odpuści ten obiekt. Postawili tabliczki żeby nikt się nie czepiał jakby co. To samo było kiedyś z bunkrami. Najlepiej przy każdej drodze wiodącej do lasu dać tabliczkę "wchodzenie do lasu może być przyczynà wielu groźnych chorób..."

jola 01j |

a ja wierzę,że te znaki w dobrej wierze

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html