www.horyniec.net > Wiadomości > Wiadomość

Zakończenie pierwszego etapu prac konserwatorskich w Starym Bruśnie

4 lipca br. zakończono pierwszy etap prac konserwatorskich na zabytkowym cmentarzu w Starym Bruśnie. Przypomnijmy, że prace rozpoczęły się w maju br.jako efekt porozumienia Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Horynieckiej z Nadleśnictwem Lubaczów (właścicielem obiektu). Głównym celem było zachowanie i konserwacja 30. nagrobków w najstarszej, południowej części cmentarza.

Projekt jest realizowany przy udziale środków finansowych przyznanych przez Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków,pomocy organizacyjnej i finasowej Nadleśnictwa Lubaczów i wspaciu darczyńców: Firmy PRAKTIBUD - Adam Gwizdała z Tomaszowa Lubelskiego, Koła Łowieckiego „Sokolik“ z Horyńca-Zdroju, Koła Łowieckiego „Miot“ z Krakowa oraz Firmy Handlowo-Usługowej Grzegorz Bauman z Kowalówki.

Niezależnie od prac konserwatorskich prowadzonych przy samych nagrobkach, członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Horynieckiej wykonali całkowicie społecznie prace porządkowe na cmentarzu. W ubiegłym tygodniu oczyszczono z samosiewów, jeżyn i pokrzyw ponad połowę powierzchni cmentarza. Prace będą kontynuowane w najbliższych dniach. Poniżej fotogaleria z tych prac.

Poinformuj znajomych:

Dyskusje: 0 komentarzy

Dodaj komentarz

Oświadczenie Użytkownika

Wysyłając formularz przyciskiem "Wyślij komentarz" oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu www.horyniec.net dostępnym pod adresem www.horyniec.net/regulamin.html