Złote dziewczyny

Na przełomie maja i czerwca br. w Dąbkach k. Koszalina przebywała ekipa warcabistek horynieckiej „Unii” na XXI Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Warcabach 100-polowych. Rozdano 8 tytułów w obu kategoriach chłopców i dziewcząt do lat 10, 13, 16 i 19. Klub w klasyfikacji medalowej mistrzostw (2 złote medale) zdobył ex aequo wraz z drużyną UKS STRUGA Marki pierwsze miejsce w Polsce.

Tytuły mistrzyń Polski i złote medale zdobyły dziewczyny do lat 13 (Klaudia Zaborniak i Angelika Żuk) i do lat 19 (Sylwia Krzyśkowska i Natalia Zaborniak). Startowała również drużyna dziewcząt do lat 10 (Klara Kornaga i Kinga Hulak) ale mając duże szanse na medal ostatecznie zajęły 4 miejsce. Szkoda, że nie doszło do wyjazdu planowanych innych drużyn w kategoriach wiekowych, bo na pewno dorobek medalowy klubu byłby okazalszy.v